PTFE veshura pëlhurë tekstil me fije qelqi për lëkure laminating makinë

Përshkrim i shkurtër:

Basic Info Model No.: KC9013BJ Additional Info Packaging: 100m/roll Productivity: 10000sqm/day Brand: KFLON Transportation: Ocean,Land,Air Place of Origin: China Supply Ability: 10000sqm/day Certificate: ISO9001 Product Description PTFE Coated Fabrics is unlike normal PTFE Coated Fabrics, this product is made from special formulated anti static PTFE. Why use Anti Static PTFE Coated Fabrics? This PTFE Coated Fabrics have antistatic and thermal conductivity properties. They are black and are av...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Basic Info

  Model No.: KC9013BJ

  Additional Info

  Packaging: 100m/roll

  Productivity: 10000sqm/day

  Brand: KFLON

  Transportation: Ocean,Land,Air

  Place of Origin: China

  Supply Ability: 10000sqm/day

  Certificate: ISO9001

  Product Description

  PTFE veshura Fabrics  është ndryshe nga PTFE veshura normal Fabrics, ky produkt është bërë nga të veçantë formuluar anti PTFE statike.

  Pse përdorin Anti Static PTFE veshura Fabrics?

  Kjo PTFE veshura Fabrics kanë pronat antistatike dhe të përcjellshmërisë termike.

  Ata janë të zezë dhe janë në dispozicion në pëlhurë të plotë apo rrjetë të hapur.

  Çfarë është aplikimi?

  Ata janë të prerë në përgjithësi në formate ose të përdoren për prodhimin e antistatike, jo-ngjit shirita transportues në aplikime të ngrohjes në industrinë elektrike / elektronike dhe tekstilit

  Specifikimet kryesore e anti-Static PTFE veshura Fabrics?

  model

  Ngjyrë

  Trashësia(Mm) max Gjerësia(Mm) peshë(G / m²) forca elastik(N / 50mm)
  KC-9013BJ e zezë 0.13 1250 275 1000/960
  KC-9025BJ e zezë 0.25 3200 560 2130/1150
  KC-9035BJ e zezë 0.35 3200 680 2350/1350
  KC-9045BJ e zezë 0.45 3200 680 2830/1650

  Duke kërkuar për PTFE ideal veshura Fabrics Prodhues dhe furnizues? Ne ka një përzgjedhje të gjerë me çmime të mëdha për të ndihmuar ju merrni krijuese. Të gjitha pëlhurë PTFE Tape janë cilësi të garantuar. Ne jemi Kinë Origjina Fabrika e PTFE pëlhurë Teflon. Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni.

  Product Categories : PTFE Coated Glass Fabric > Anti Static PTFE Coated Glass Fabric

  PTFE veshura tekstil me fije qelqi pëlhurë / Tape është mirë të përshtatshme për këtë kërkesë për shkak të nxehtësisë së tij të lartë dhe rezistenca konsumuarit e cila është në fuqi gjatë fazës shërimin. Karakteristikat jashtëzakonshme lirimin lejojë produkt përbërë për lirimin pastër nga myk.

   • Open rripa rrjetë tharëse dhe indet antiadhesive ndarë për aplikime të veçanta
   • layer multi shirita transportues të laminuara me trajtimet sipërfaqësore për kushte ekstreme
   • rripat temperaturë dhe kimike-rezistente transportues të prodhuara nga PTFE dhe pëlhura silikoni veshura
   • PTFE (Teflon nga Dupont) grupe dhe fletë
   • vetë ngjitës fletë PTFE dhe pëlhura qelqi të veshura
   • pëlhura xhami- dhe aramide-
   • Leshi dhe Penarela sintetike si mallra me metër, tkurret tub dhe rrip pafund
   • Pajisjet teknike për përpunimin e produkteve tona

 • : Previous
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !