Nonstick pëlhurë Teflon Surface për Printed Circuit Board Prodhimi

Përshkrim i shkurtër:

Teflon Fabric, made of teflon coated glass cloth in thickness of 0.15mm, as release paper in manufacture of printed circuit boards What is PTFE Glass Cloth? Teflon fabric is made of high quality Fiberglass, and impregnated with high-performance PTFE liquid material, in this case, this PTFE Coated Fiberglass fabric has the advantage of high temperature resist and nonstick surface. Specification of Telfon coated fabric Model Color Max Width(mm) Thickness(mm) Weight(g/m2) PTFE Cont...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Pëlhurë Teflon, e bërë nga teflon veshura leckë xhami në trashësi prej 0.15mm, si letër lirimin në prodhimin e bordeve qark të shtypura

  Çfarë është PTFE Glass Metrazhe?

  pëlhurë Teflon është bërë nga lesh xhami me cilësi të lartë, dhe të mbarsur me të lartë të performancës materiale PTFE të lëngshme, në këtë rast, kjo PTFE veshura pëlhurë Tekstil me fije qelqi ka avantazhin e temperaturë të lartë rezistojnë dhe sipërfaqe nonstick.

  Specifikim i pëlhurë Telfon veshura

  model

  Ngjyrë

  Max Gjerësia (mm)

  Trashësia (mm)

  Pesha (g / m2)

  PTFE Përmbajtja (%)

  Forca elastik (N / 5 cm)

  YS9015AJ

  bojë kafe

  1250

  0.15

  310

  66

  1200/1100

  Avantazhi i pëlhurë PTFE?

  • ngrohje të lartë rezistojnë, pronë e shkëlqyer lirimin gjatë shkallë -70-360C
  • sipërfaqe jo shkop, çdo gjë përmbahet në sipërfaqe është e lehtë për të pastruar
  • rezistenca kimike korrozioni
  • Dimensionale fërkime të qëndrueshme dhe të ulët
  • Mikrovalë dhe UV rezistenca
  • Miratimi FDA nad LFGB, mund të përdoret si astar furrë, BBQ mat

  Si të përdorni fletë teflon?

  • Si fletë release në prodhimin e fleksibël bordit qark të shtypura (FPC), Rekomando 0.15mm
  • film Rlease për EVA e qelizës në industrinë diellor, Rekomando 0.25mm dhe 0.35mm
  • Bërë për fusing rrip makinë e përdorur për qese nënshkrimin, Rekomandoni 0.13mm
  • rrip transportieri në procesin paketim të letrës pecetë, Rekomandoni 0.25mm
  • Si astar furrë, avion i linjës pjekje për buke, Rekomandoni 0.11mm, 0.13mm, 0.20mm
  • Bërë në jastëk teflon për shtypjen veshje, Rekomandoni 0.11mm

  Why our Non-stick & Heat Resistant PTFE Cloth is superior in this market?

  Now we have 13 coating machines, and 24 hours running, which makes our material cost reduced a lot.

  And we weave some kinds of strong fiberglass ourselves, with the best German weaving Machine DORNIER, and buy some high-performance glass fiber from Taiwan and CPIC.

  The PTFE material we are using is 100% imported Dupont & Dakin PTFE.

  And now we are selling to more than 100 countries with our PTFE Cloth.

  We have Full Kinds of PTFE Coated Fabric, with competitive price and high quality products.

  • PTFE Cloth, thickness ranging from 0.06mm to 1mm, could make it into Anti-static, Porous, Smooth, Rough, and make it into Dark Brown, Light Brown, White, Black and other colorized color.
  • PTFE Tape, thickness ranging from 0.08mm to 0.30mm, with the best Dow-corning Silicone Adhesive.
  • PTFE Belt, like Open Mesh Belts, PTFE Cloth Belts, Endless Belts, Belts with Joint etc.
  • PTFE Mats & Liner for food, like BBQ Mat, Oven Liner and so on.

  Pëlhurë Teflon, e bërë nga teflon veshura leckë xhami në trashësi prej 0.15mm, si letër lirimin në prodhimin e bordeve qark të shtypura

  Çfarë është PTFE Glass Metrazhe?

  pëlhurë Teflon është bërë nga lesh xhami me cilësi të lartë, dhe të mbarsur me të lartë të performancës materiale PTFE të lëngshme, në këtë rast, kjo PTFE veshura pëlhurë Tekstil me fije qelqi ka avantazhin e temperaturë të lartë rezistojnë dhe sipërfaqe nonstick.

  Specifikim i pëlhurë Telfon veshura

  model

  Ngjyrë

  Max Gjerësia (mm)

  Trashësia (mm)

  Pesha (g / m2)

  PTFE Përmbajtja (%)

  Forca elastik (N / 5 cm)

  KC9015AJ

  bojë kafe

  1250

  0.15

  310

  66

  1200/1100

  Avantazhi i pëlhurë PTFE?

  • ngrohje të lartë rezistojnë, pronë e shkëlqyer lirimin gjatë shkallë -70-360C
  • sipërfaqe jo shkop, çdo gjë përmbahet në sipërfaqe është e lehtë për të pastruar
  • rezistenca kimike korrozioni
  • Dimensionale fërkime të qëndrueshme dhe të ulët
  • Mikrovalë dhe UV rezistenca
  • Miratimi FDA nad LFGB, mund të përdoret si astar furrë, BBQ mat

  Si të përdorni fletë teflon?

  • Si fletë release në prodhimin e fleksibël bordit qark të shtypura (FPC), Rekomando 0.15mm
  • film Rlease për EVA e qelizës në industrinë diellor, Rekomando 0.25mm dhe 0.35mm
  • Bërë për fusing rrip makinë e përdorur për qese nënshkrimin, Rekomandoni 0.13mm
  • rrip transportieri në procesin paketim të letrës pecetë, Rekomandoni 0.25mm
  • Si astar furrë, avion i linjës pjekje për buke, Rekomandoni 0.11mm, 0.13mm, 0.20mm
  • Bërë në jastëk teflon për shtypjen veshje, Rekomandoni 0.11mm

 • : Previous
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !