Temperatura e lartë Resist pëlhurë tekstil me fije qelqi të veshura me PTFE Pronave

Përshkrim i shkurtër:

Basic Info Model No.: KC9013BJ Additional Info Packaging: 100m/roll Productivity: 10000sqm/day Brand: KFLON Transportation: Ocean,Land,Air Place of Origin: China Supply Ability: 10000sqm/day Certificate: ISO9001 Product Description PTFE Coated Fabrics is unlike normal PTFE Coated Fabrics, this product is made from special formulated anti static PTFE. Why use Anti Static PTFE Coated Fabrics? This PTFE Coated Fabrics have antistatic and thermal conductivity properties. They are black and are av...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Basic Info

  Model No.: KC9013BJ

  Additional Info

  Packaging: 100m/roll

  Productivity: 10000sqm/day

  Brand: KFLON

  Transportation: Ocean,Land,Air

  Place of Origin: China

  Supply Ability: 10000sqm/day

  Certificate: ISO9001

  Product Description

  PTFE veshura Fabrics  është ndryshe nga PTFE veshura normal Fabrics, ky produkt është bërë nga të veçantë formuluar anti PTFE statike.

  Pse përdorin Anti Static PTFE veshura Fabrics?

  Kjo PTFE veshura Fabrics kanë pronat antistatike dhe të përcjellshmërisë termike.

  Ata janë të zezë dhe janë në dispozicion në pëlhurë të plotë apo rrjetë të hapur.

  Çfarë është aplikimi?

  Ata janë të prerë në përgjithësi në formate ose të përdoren për prodhimin e antistatike, jo-ngjit shirita transportues në aplikime të ngrohjes në industrinë elektrike / elektronike dhe tekstilit

  Specifikimet kryesore e anti-Static PTFE veshura Fabrics?

  model

  Ngjyrë

  Trashësia(Mm) max Gjerësia(Mm) peshë(G / m²) forca elastik(N / 50mm)
  KC-9013BJ e zezë 0.13 1250 275 1000/960
  KC-9025BJ e zezë 0.25 3200 560 2130/1150
  KC-9035BJ e zezë 0.35 3200 680 2350/1350
  KC-9045BJ e zezë 0.45 3200 680 2830/1650

  Duke kërkuar për PTFE ideal veshura Fabrics Prodhues dhe furnizues? Ne ka një përzgjedhje të gjerë me çmime të mëdha për të ndihmuar ju merrni krijuese. Të gjitha pëlhurë PTFE Tape janë cilësi të garantuar. Ne jemi Kinë Origjina Fabrika e PTFE pëlhurë Teflon. Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni.

  Product Categories : PTFE Coated Glass Fabric > Anti Static PTFE Coated Glass Fabric

  PTFE veshura Fabrics

  Pëlhurë bazë është bërë nga fibra qelqi ose fibrave Kevlar, dhe është waterproofed me një aplikim dy anë PTFE.

  JO-ngjitës teflon veshura pëlhurat

  • Cilësitë standard në hije të ndryshme të kafe, të cilat nuk e përcaktojnë cilësinë
  • Antistatike në të zezë
  • VERSION poroz
  • PREMIUM VERSION 

  Teflon veshura Fabrics vetë-ngjitës  (me sigurinë e fletë të verdhë dhe ngjitës silikoni)

  • Cilësitë standard në hije të ndryshme të kafe, të cilat nuk e përcaktojnë cilësinë
  • Antistatike në të zezë
  • VERSIONET PREMIUM

  Përmasat:

  • KC 0.076mm
  • KC 0.127mm
  • KC 0.152mm
  • KC 0.25mm
  • madhësive të trashë mbi marrëveshjen

  Gjerësia e pëlhurave PTFE veshura  - gjerësia standarde është 1,000mm (gjerë në marrëveshje, por max 2,600mm.).

  Gjatësia e pëlhurave PTFE veshura  - Gjatësia standarde e një roll është 50m për pëlhurë jo-ngjitës teflon dhe 30m (ose 33m) për vetë-ngjitës pëlhurë teflon (më në marrëveshje).

  Të gjitha trashësi versione jo-ngjitës dhe vetë-ngjitës të cilësisë standarde dhe gjerësi prej 1000mm dhe disa trashësia e versioneve antistatike dhe premium janë gjithmonë në stok.

  Pëlhurë është shitur "në metra". Ne gjithashtu mund të prerë atë në formate sipas dëshirave tuaja.

  Prona e pëlhurave PTFE veshura:

  • stabiliteti termik nga -150 ° C deri 260 ° C
  • jo-adhesiveness, fleksibilitet
  • rezistenca ndaj infra të kuqe, mikrovalë dhe rrezatimit ultravjollcë
  • forca deri në 140kg / cm
  • stabiliteti dimensional
  • minimum rrëshqitje Koeficienti
  • izolim elektrik
  • rezistenca ndaj pothuajse të gjitha Kimikatet industriale, hollues dhe tretës

 • : Previous
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !