Nonstick Површинска тефлон ткаенина за печатено коло одбор Производство

Краток опис:

Teflon Fabric, made of teflon coated glass cloth in thickness of 0.15mm, as release paper in manufacture of printed circuit boards What is PTFE Glass Cloth? Teflon fabric is made of high quality Fiberglass, and impregnated with high-performance PTFE liquid material, in this case, this PTFE Coated Fiberglass fabric has the advantage of high temperature resist and nonstick surface. Specification of Telfon coated fabric Model Color Max Width(mm) Thickness(mm) Weight(g/m2) PTFE Cont...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тефлон ткаенини, направени од тефлон обложени стакло крпа во дебелина од 0.15mm, како порака хартија во производството на печатени кола

  Што е тефлонски стакло крпа?

  Тефлонски ткаенина е направен од висок квалитет фиберглас и импрегнирана со високи перформанси тефлонски течен материјал, во овој случај, тоа Тефлонски обложена фиберглас ткаенина има предност на висока температура се спротивстави и не-стик површина.

  Спецификација на Telfon обложени со ткаенина

  модел

  боја

  Макс ширина (mm)

  Дебелина (mm)

  Тежина (g / m2)

  Тефлонски содржина (%)

  Затегнувачка цврстина (N / 5cm)

  YS9015AJ

  Браун

  1250

  0.15

  310

  66

  1200/1100

  Предност на Тефлонски ткаенина?

  • Висока топлина одолее, одличен имот ослободување за време -70-360C степен
  • Не стап површина, нешто се придржува на површината е лесно да се чисти
  • Хемиска отпорност на корозија
  • Димензионални стабилна и ниско триење
  • Микробранова и УВ отпор
  • одобрување од FDA nad LFGB, може да се користи како печка лагер, скара МАТ

  Како да го користите тефлонски лист?

  • Како лист ослободување во производството на флексибилни печатени коло (FPC), препорачуваме 0.15mm
  • Rlease филм за Ева на клетка во соларната индустрија, препорачуваме 0.25mm и 0.35mm
  • Направени за да се спојување машина појас се користи за запечатување торба, препорачуваме 0.13mm
  • Подвижна лента во процесот на пакување на салфетка хартија, препорачуваме 0.25mm
  • Како печка лагер, печење лагер за пекара, препорачуваме 0.11mm, 0.13mm, 0.20mm
  • Направени во тефлон перница за облека печатење, препорачуваме 0.11mm

  Зошто нашите не се лепи за греење и Отпорна Тефлонски ткаенина е супериорен во овој пазар?

  Сега имаме 13 слој машини, и 24 часа трчање, што ги прави нашите материјални трошоци намален многу.

  И ние се вплете некои видови на силна фиберглас самите себе, со најдобрите германски Dornier ткаење машина, и купување на некои високи перформанси стаклени влакна од Тајван и CPIC.

  материјал на тефлонски што се користи е 100% увезени Dupont & Dakin тефлонски.

  И сега ние се продаваат во повеќе од 100 земји со нашите Тефлонски ткаенина.

  Имаме целосна видови на Тефлонски обложена ткаенини, со конкурентни цени и висок квалитет на производите.

  • Тефлонски ткаенина , дебелина се движи од 0.06mm до 1mm, може да се направи тоа во  анти-статички, порозна, Мазна, грубо , и да ја направат во темно кафеава, светло-кафеава, бела, црна и други обоени боја.
  • Тефлонски касета , дебелина кои се движат од 0.08mm до 0.30mm, со најдобар силиконски лепливи-Dow Corning.
  • Тефлонски појас , како отворена мрежа Ремени, Тефлонски ткаенина Ремени, бескрајни појаси, појаси со Заедничката итн
  • Тефлонски Душеци и Лагер за храна , како и скара МАТ, Шпорет Лагер и така натаму.

  Тефлон ткаенини, направени од тефлон обложени стакло крпа во дебелина од 0.15mm, како порака хартија во производството на печатени кола

  Што е тефлонски стакло крпа?

  Тефлонски ткаенина е направен од висок квалитет фиберглас и импрегнирана со високи перформанси тефлонски течен материјал, во овој случај, тоа Тефлонски обложена фиберглас ткаенина има предност на висока температура се спротивстави и не-стик површина.

  Спецификација на Telfon обложени со ткаенина

  модел

  боја

  Макс ширина (mm)

  Дебелина (mm)

  Тежина (g / m2)

  Тефлонски содржина (%)

  Затегнувачка цврстина (N / 5cm)

  KC9015AJ

  Браун

  1250

  0.15

  310

  66

  1200/1100

  Предност на Тефлонски ткаенина?

  • Висока топлина одолее, одличен имот ослободување за време -70-360C степен
  • Не стап површина, нешто се придржува на површината е лесно да се чисти
  • Хемиска отпорност на корозија
  • Димензионални стабилна и ниско триење
  • Микробранова и УВ отпор
  • одобрување од FDA nad LFGB, може да се користи како печка лагер, скара МАТ

  Како да го користите тефлонски лист?

  • Како лист ослободување во производството на флексибилни печатени коло (FPC), препорачуваме 0.15mm
  • Rlease филм за Ева на клетка во соларната индустрија, препорачуваме 0.25mm и 0.35mm
  • Направени за да се спојување машина појас се користи за запечатување торба, препорачуваме 0.13mm
  • Подвижна лента во процесот на пакување на салфетка хартија, препорачуваме 0.25mm
  • Како печка лагер, печење лагер за пекара, препорачуваме 0.11mm, 0.13mm, 0.20mm
  • Направени во тефлон перница за облека печатење, препорачуваме 0.11mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !