Топлина Пружи отпор не стап тефлонски антистатик ткаенини

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: KC9013BJ Дополнителни информации Пакување: 100m / ролна Продуктивност: 10000sqm / ден Бренд: KFLON Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 10000sqm / сертификат ден: ISO9001 Опис на производот Тефлонски обложена ткаенини е за разлика од нормално Тефлонски обложена ткаенини, овој производ е направен од специјален формулирани анти статички тефлонски. Зошто да користите анти Статични Тефлонски обложена ткаенини? Ова Тефлонски обложена ткаенини се антистатички и коефициент на топлинска спроводливост својства. Тие се црно и се av ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: KC9013BJ

  Додатни информации

  Пакување: 100 / ролна

  Продуктивност: 10000sqm / ден

  Бренд: KFLON

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 10000sqm / ден

  Сертификат: ISO9001

  Опис на производот

  Тефлонски обложена ткаенини  е за разлика од нормална Тефлонски обложена ткаенини, овој производ е направен од специјален формулирани анти статички тефлонски.

  Зошто да користите анти Статични Тефлонски обложена ткаенини?

  Ова Тефлонски обложена ткаенини се антистатички и коефициент на топлинска спроводливост својства.

  Тие се црно и се достапни во целосен ткаенина или отворена мрежа.

  Што е примена?

  Тие обично се сече на формати или да се користат за производство на анти-статички, не-стик подвижни ленти во топлина апликации во електричен / електронски и текстилната индустрија

  Главните карактеристики на анти Статични Тефлонски обложена ткаенини?

  модел

  боја

  дебелина(mm) Макс ширина(mm) Тежина(g / m²) Сила на истегнување(N / 50мм)
  KC-9013BJ црна 0.13 1250 275 1000/960
  KC-9025BJ црна 0.25 3200 560 2130/1150
  KC-9035BJ црна 0.35 3200 680 2350/1350
  KC-9045BJ црна 0.45 3200 680 2830/1650

  Барате обложени ткаенини производител и снабдувач идеален тефлонски? Ние има широк избор на големи цени да ви помогне да се креативни. Сите касета тефлонски ткаенини се гарантира квалитетот. Ние сме Кина потекло Фабрика на тефлонски тефлон ткаенини. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

  Категории на производи: Тефлонски обложена ткаенини стакло> Anti Статични Тефлонски обложена ткаенини стакло

  Тефлонски ткаенина  е за разлика од нормална Тефлонски обложена ткаенини, овој производ е направен од специјален формулирани анти статички тефлонски.

  Зошто да користите анти Статични Тефлонски обложена ткаенини?

  Ова Тефлонски обложена ткаенини се антистатички и коефициент на топлинска спроводливост својства.

  Тие се црно и се достапни во целосен ткаенина или отворена мрежа.

  Што е примена?

  Тие обично се сече на формати или да се користат за производство на анти-статички, не-стик подвижни ленти во топлина апликации во електричен / електронски и текстилната индустрија

  Главните карактеристики на анти Статични Тефлонски обложена ткаенини?

  модел

  боја

  дебелина(mm) Макс ширина(mm) Тежина(g / m²) Сила на истегнување(N / 50мм)
  KC-9025BJ црна 0.25 1250 560

  2800/2700


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !